1/4 MP młodzików: Porażki jaślan, dobre otwarcie AKS-u
Utworzono: 2015-03-20 23:54:34 - Autor: Patryk Polek

Piątek był pierwszym dniem turnieju ćwierćfinałowego MP młodzików, który w ten weekend toczy się w rzeszowskiej hali ROSiR. W swoim pierwszym meczu pewnie triumfowali mistrzowie Podkarpacia – AKS V LO Rzeszów. MKS MOSiR Jasło dwukrotnie zaś musiał uznać wyższość rywali.

Jako pierwsi na boisko wybiegli młodzi zawodnicy z Jasła. W pierwszym secie podopieczni Sławomira Dziadosza zostali rozbici przez Wifamę Łódź – 25:8. W drugiej odsłonie, ambitnie walczący jaślanie zdołali doprowadzić do wyrównanej końcówki i ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, triumfując 25:23. O losach pierwszego spotkania zadecydował więc tie-break. W nim swoją wyższość ponownie udowodnili łodzianie, którzy po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się z premierowego zwycięstwa w 1/4 MP młodzików.

Więcej powodów do radości mieli rzeszowscy gracze. Siatkarze Grzegorza Wisza i Bartłomieja Skowrona nie pozostawili złudzeń ekipie Olimpu Opole Lub., zwyciężając pewnie – 2:0. Pierwsza odsłona pojedynku od początku należała do AKS-u, który rozpoczął z wysokiego „C”. Przy stanie 5:0 o czas zmuszony był poprosić szkoleniowiec przyjezdnych. Mistrzowie Podkarpacia nie zamierzali jednak spoczywać na laurach, zdobywając po przerwie dwa kolejne punkty. Chwilę potem as serwisowy Adriana Polaka sprawił, że trener opolan przywołał swoją drużynę po raz drugi (10:2). Po ataku ze środka Oskara Paśko tablica wskazywała wynik 13:4. Rzeszowianie kontrolowali sytuację, ale as Supersona i atak w antenkę Derenia zmusił trenera Wisza o wzięcie czasu. Kiedy z pierwszej strefy zaatakował Radosław Kij było już jednak 22:14. Ostatecznie AKS wygrał tę odsłonę 25:18.

Druga partia ponownie zaczęła się po myśli miejscowych. Przy stanie 8:4 o czas poprosił trener Olimpu, a tuż po nim efektowne zbicie zaprezentował Radosław Kij. Przyjezdni coraz bardziej oddalali się od końcowego powodzenia – po dwóch popełnionych błędach przegrywali już bowiem 15:20. Szkoleniowiec gości próbował jeszcze ratować sytuację, ale nie przyniosło to żadnego efektu. W rezultacie młodzi rzeszowianie triumfowali 25:19, w całym meczu odnosząc zasłużone zwycięstwo 2:0.

W sesji popołudniowej na boisko wyszli raz jeszcze jaślanie. Niestety gracze z Podkarpacia nie zdołali przeciwstawić się swoim rówieśnikom z Krakowa, ulegając zdecydowanie w dwóch setach.

W sobotę odbędą się kolejne mecze grupowe i rozpoczną się finały. Triumfatora ćwierćfinału poznamy zaś w niedzielę.