1/4 MP młodzików: Awans AKS-u z drugiego miejsca, Błękitni o krok od półfinału
Utworzono: 2015-03-23 18:30:28 - Autor: Patryk Polek

Ostatni dzień rzeszowskiego turnieju ćwierćfinałowego MP młodzików nie potoczył się po myśli AKS-u V LO. Podopieczni trenerów Wisza i Skowrona ulegli bowiem Hutnikowi Kraków 0:2, ale i tak zapewnili sobie awans do półfinału. Błękitni Ropczyce zakończyli zaś turniej w Andrychowie na trzeciej pozycji.

Premierowy set potyczki z Hutnikiem był bardzo zacięty. Rzeszowianie ambitnie walczyli, lecz przy stanie 28:28 dwa punkty z rzędu padły łupem ekipy z Krakowa, która objęła prowadzenie 1:0. W drugiej odsłonie to przyjezdni rozdawali karty na boisku – triumf 25:17 zapewnił im zwycięstwo w całym spotkaniu i awans z pierwszego miejsca do turnieju półfinałowego MP młodzików. AKS musiał więc zadowolić się z drugiej pozycji, ale nie miało to wpływu na awans, bowiem drużyna z Podkarpacia już wcześniej była pewna gry w 1/2 finału.

Inna podkarpacka ekipa – Błękitni Ropczyce, o awans do półfinału MP walczyła w Andrychowie. Zaczęła znakomicie, od zwycięstwa 2:0 z STS-em Skarżysko-Kamienna. Kluczowy okazał się drugi – sobotni pojedynek, z MKS-em Andrychów. Podopieczni Michała Betlei w pierwszym secie prowadzili już 17:10 i… pozwolili dojść rywalom, ostatecznie przegrywając 22:25. Druga odsłona także miała bardzo wyrównany przebieg, lecz andrychowianie ponownie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w końcówce, zwyciężając 25:23. Porażka sprawiła, że ekipa Błękitnych w kolejnym meczu mierzyła się z Metro Warszawa. Ropczycanie ulegli przeciwnikom 0:2, ale pozostawili po sobie dobre wrażenie. Na zakończenie zmagań siatkarze Michała Betlei triumfowali nad Serbinowem Biała Podlaska, lecz wystarczyło to na zajęcie trzeciego miejsca, które nie dało upragnionego awansu.

- Po wygranej ze Skarżyskiem i pewnym wyjściu z grupy nasze apetyty trochę wzrosły. Tym bardziej, że mecz o pierwsze miejsce w grupie, z MKS-em Andrychów, był dobry w naszym wykonaniu. Szkoda pierwszego seta, bo wygrywaliśmy 17:10 i nie dowieźliśmy tego do końca. Spotkanie z Metrem Warszawa również nie było złe. Wracaliśmy z Andrychowa z dużym niedosytem, bo było blisko – komentował Michał Betleja, trener Błękitnych Ropczyce.

O tym, gdzie siatkarze AKS-u V LO Rzeszów powalczą o finał, dowiemy się prawdopodobnie w tym tygodniu, po losowaniu w siedzibie PZPS.