1/2 MP młodzików: AKS V LO Rzeszów poza finałem
Utworzono: 2015-04-19 12:59:50 - Autor: Patryk Polek

Rzeszowscy zawodnicy zajęli trzecie miejsce w turnieju 1/2 MP młodzików, który w sobotę i niedzielę rozgrywany był w Świnoujściu. Podopieczni trenerów Wisza i Skowrona szansę na awans stracili już po pierwszym dniu zmagań.

Młodzi zawodnicy AKS-u w pierwszej potyczce stanęli naprzeciw gospodarzom ze Świnoujścia. Po minimalnej przegranej w premierowej odsłonie, 25:27, w drugiej partii rzeszowianie nie zdołali toczyć wyrównanej walki z miejscowymi. W efekcie ulegli 17:25 i musieli pogodzić się z porażką w dwóch setach. Wieczorem AKS mierzył się ze stołecznym MKS-em MDK. Rywale ponownie okazali się lepsi w pierwszej części gry, ale w drugiej ekipa z Rzeszowa odpowiedziała skuteczną grą, wygrywając ostatecznie seta 25:18. Losy tego meczu, jak i awansu do turnieju finałowego rozstrzygały się więc w tie-breaku. Po wyrównanej walce tablica wskazywała wynik 14:14. Niestety więcej zimnej krwi zachowali warszawianie i to oni zdobywając dwa kolejne oczka zapewnili sobie triumf w spotkaniu, a jak się potem okazało wystarczyło to do awansu do turnieju finałowego MP młodzików.

Na pocieszenie AKS wygrał niedzielny mecz z SMS-em Ostróda, lecz było to za mało, by myśleć o finale mistrzostw. W efekcie ekipa trenerów Wisza i Skowrona zakończyła turniej w Świnoujściu na trzeciej pozycji i z dużym niedosytem powróciła do Rzeszowa, kończąc sezon 2014/2015.