1/2 MP Kadetów: AKS Rzeszów przypieczętował swój udział w finale Mistrzostw Polski
Utworzono: 2015-04-26 16:42:02 - Autor: Barbara Setlik

Wygrywając sobotni pojedynek, podopieczni Artura Łozy zapewnili sobie awans do finału Mistrzostw Polski Kadetów. Zwyciężając dzisiejsze starcie z zespołem ze stolicy, przypieczętowali swój awans z pierwszego miejsca w tabeli.

Inauguracyjna partia w spotkaniu rozpoczęła się od wyrównanej gry punkt za punkt (1:1, 2:2). Atak na lewym skrzydle Michała Marszałka, a w kolejnej akcji, pojedynczy blok Norberta Hubera, pozwolił gospodarzom objąć prowadzenie (6:3). Przy zagrywkach Bartosza Golesza, problemy ze skończeniem akcji mieli przyjezdni, a o czas zmuszony był poprosić ich szkoleniowiec (7:3). Przerwa podziałała mobilizująco, gdyż po powrocie pod siatkę warszawianie wyrównali wynik punktowy, po 7. Radość gości nie trwała jednak długo, bowiem serię zagrywek na drugą stronę siatki posłał Marszałek, a o pierwsze zmiany w spotkaniu musiał sięgnąć trener Jackowicz (10:7). W szeregi zespołu AKS-u wkradła się chwilowa nerwowość, przez co rywale po raz kolejny doprowadzili do remisu (13:13). Miejscowi szybko wzięli się do pracy, a potrójnym blokiem zapunktowali Marszałek, Huber oraz Jakub Burnatowski (19:16). W kluczowym momencie seta, asa serwisowego na drugą stronę posłał rzeszowski środkowy, a atak w taśmę zawodnika z Warszawy zakończył pierwszą odsłonę (25:20).

Drugiego seta od mocnego ataku na lewym skrzydle rozpoczął Sławek Busch, a kolejne krótkie na środku siatki rzeszowian, dały im prowadzenie (3:1). Rywale szybko doprowadzili do remisu, a seria ich zagrywek pozwoliła im odskoczyć gospodarzom na trzy punkty (3:6). Złą passę miejscowych atakiem na lewym skrzydle przerwał Michał Marszałek, a kolejne oczko z krótkiej dołożył Norbert Huber (6:6). Kiedy w polu serwisowym pojawił się Bartosz Golesz, w ekipie rywali zaczęły się mnożyć własne błędy, a o czas zmuszony był poprosić ich szkoleniowiec (11:7). Po powrocie obydwu zespołów na parkiet, w dalszym ciągu punktowali podopieczni Artura Łozy, a pojedynczy blok na swoim koncie zapisał Marcin Karakuła (14:9). W zagrywce nie radzili sobie natomiast zawodnicy z Warszawy, którzy raz po raz psuli swoje serwisy (21:12). Nie do zatrzymania na środku siatki był Huber, który bez problemu przedzierał się przez blok (23:12). W końcówce seta odrzucającą od siatki zagrywkę posłał Jakub Burnatowski, a pojedynczy blok Marszałka dał jego drużynie dwudzieste piąte oczko (25:13).

Zagrywki Marcina Karakuły rozpoczęły ostatnią partię w meczu, a przeciwnikom sprawiły sporo problemów. Własne błędy warszawian oraz atak w antenkę, powiększały prowadzenie gospodarzy (4:0). Kolejna seria punktowych zagrywek po stronie AKS-u padła, kiedy w polu serwisowym stanął Sławek Busch, a przy stanie 8:1 o czas poprosił szkoleniowiec z Warszawy. Po powrocie drużyn na parkiet, przyjezdni zdołali odrobić trzy oczka (9:4), jednak efektowny blok Norberta Hubera przerwał dobrą passę zespołu MDK (12:6). Mimo, że przyjezdni pojedynczymi akcjami starali się ratować wynik (14:8), to nie byli w stanie powstrzymać rozpędzonych rzeszowian (16:8). Dobre wejście na swoim koncie zapisał Wiktor Kłęk, który pewnie punktował w ataku (20:10). Seria mocnych zagrywek Kacpra Wasilewskiego siała zamęt w szeregach przeciwników, którzy nie byli wstanie wyprowadzić skutecznego kontrataku (22:10). Przechodzącą piłkę wykorzystał Michał Marszałek, dając swojej ekipie pierwszą piłkę meczową, a błąd warszawian zakończył całe spotkanie (25:12).

AKS V LO Rzeszów – MKS MDK Varsovia Warszawa 3:0
(25:20, 25:13, 25:12)

AKS: Marszałek, Golesz, Huber, Busch, Karakuła, Starzec, Drążek (libero) oraz Burnatowski, Wasilewski, Kłęk
MKS: Abramowicz, Kulbacki, Rzesoś, Walasek, Borkowski, Jakimowicz, Bogucki (libero), Trześniewski (libero) oraz Szymaniak, Powałka, Gołąbiowski, Kowalski,